חמאות אגוזים

חמאות אגוזים. צילום: דניאל לילה סטיילינג:עמית פרבר
חמאות אגוזים. צילום: דניאל לילה סטיילינג:עמית פרבר

 

חמאת בוטנים כולנו מכירים (וסביר להניח שכולנו הכרנו אותה מקרוב עם כף, מול הטלוויזיה) ואם במקרה גדלתם בארה"ב בטח שלחו אתכם לבית הספר עם סנדויץ' חמאת בוטנים וריבה או שזה היה חטיף אחר הצהריים או ארוחת הערב שלכם או שלא נדע, כל השלושה יחד באותו היום. חמאת בוטנים הוא טעם מאוד אמריקאי ועשה עלייה גם לישראל (אולי השתתף בטיולים של "תגלית" לכו תדעו 🙂 )

אבל חוץ מחמאת בוטנים יש עולם שלם של חמאות אגוזים שהן כמוסות טעם כמו: חמאת אגוזי לוז, חמאת קשיו, חמאת שקדים ועוד, שמשדרגות כל תבשיל קטניות, מסמיכות רטבים ומעניקות להם מרקם קטיפתי.

כל חמאות האגוזים עשירות בסידן, חלבון, חומצות שומן חיוניות וסיבים תזונתיים, אבל לכל אחת ערך תזונתי (וטעם) שונים ולכן כדאי לגוון.

העדיפו חמאת אגוזים או בוטנים ללא תוספות מלח, סוכר או חומרים משמרים. איך יודעים? בודקים מה כתוב על האריזה/ צנצנת של חמאת האגוזים הנבחרת. זה כתוב באותיות קטנות בדרך כלל אז אם הגעתם לגיל כדאי להוציא משקפיים. חמאות אגוזים שאני אוהבת במיוחד תוכלו למצוא כאן 

בחמאת אגוזים צריכים להיות: אגוזים. זהו. לא תוספת מלח, לא תוספת סוכר, בטח לא תוספת שמן, הרי באגוזים יש מספיק שמן וזה שמן בריא מאוד אז אל דאגה. תעשו לי ולעמכם טובה ותקראו מה כתוב בתוויות ובאותיות הקטנות. תמיד, בכל מוצר ארוז שאתם קונים.

ואני כבר יודעת מה תשאלו: "תגידי זה משמין?", אז נכון, לחמאת אגוזים יש ערך קלורי גבוה, אבל כמו בכל דבר — אם משתמשים במשורה, הרווח התזונתי עולה בחשיבותו על הקלוריות.

אל תשכחו שבחמאות אגוזים יש סידן, חלבון וחומצות שומן חיוניות וזאת סיבה מצויינת לשלב אותן בתפריט שלכם. ואם זה לא מספיק אז בואו נדבר על הטעם. וואו. אני גילית את חמאות האגוזים בגיל מבוגר יחסית, בכל זאת לא גדלתי באמריקה (אם כי גידלתי שם את שתי הבנות הגדולות שלי והצלחתי לעבור את זה ללא סנדויץ' חמאת בוטנים, מגיעה לי מדליה) ואני מודה שחמאת אגוזים משובחת היא הממתק האהוב עלי. עם כפית ישר מהצנצנת. ואז עוד כפית (נקייה כי בכל זאת..) ואז עוד כפית אחת אחרונה.

והנה רוטב טבילה מקסים, וגם ספרינג רולס שהם תירוץ מצוין להכין אותו: ספרינג רולס עם רוטב חמאת שקדים

 

Print Friendly, PDF & Email
דילוג לתוכן